WALENTYNKOWA WYCIECZKA KL. I-III DO SOKOLOWA PODLASKIEGO

15 lutego tuż po walentynkach uczniowie kl. I-III wraz z opiekunami wybrali się na ciekawą wycieczkę do Sokołowa Podlaskiego. Najpierw odwiedzili Sokołowski Ośrodek Kultury i obejrzeli przedstawienie teatralne ,,Śnieżka” w wykonaniu aktorów Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa. Uczniowie z zainteresowaniem śledzili losy Śnieżki, jej macochy i wesołych krasnoludków. Następnie udaliśmy się do pizzerii Da Grasso na spotkanie z przedstawicielem Nadleśnictwa w Sokołowie Podlaskim, panem Waldemarem Szmurło. Dzieci z uwagą wysłuchały opowiadania na temat zwierząt zamieszkujących na terenie Nadleśnictwa Przeździatka, ciekawostek z nimi związanych. Najbardziej podobała się im gra na rogu myśliwskim na powitanie i ta druga, zachęcająca do degustowania pysznej pizzy oraz soków.

Na koniec wszyscy uczniowie wraz z opiekunami odwiedzili Państwową Straż Pożarną w Sokołowie Podlaskim. Uczestniczyli w pogadance oraz próbnej ewakuacji na wypadek pożaru. Wybrane dzieci mogły zadzwonić i poinformować o pożarze, przymierzyć strój strażaka. Z zainteresowaniem wszyscy obejrzeli samochody strażackie, mogli wejść do środka, wspiąć się po drabinie, usłyszeć różne sygnały. Wrócili pełni wrażeń do szkoły, gdzie już na nich czekali stęsknieni rodzice.

Iwonna Olędzka
Anna Miklas